Barbell Biceps Curl Egzersizi En İyi Videolar

Barbell Biceps Curl Egzersizi En İyi Videolar

Barbell Biceps Curl Egzersizi En İyi Videolar.

Barbell Biceps Curl Egzersizi En İyi Videolar. Barbell Biceps Curl (Halterle Pazu hareketi) Ayakta  durarak avuçlar  karşıya bakacak şekilde omuz genişliğinde halter tutulur. Nefes vererek halter göğüs hizasına kadar kaldırılır, ve derin bir nefes  alarak dirsekler düzelene kadar indirilir ve tekrarlara devam edilir.

Hareke boyunca bunlara dikkat edin.

  1. Egzersiz sırasında vücut ileri geri, sağa ve sola oynamasın.
  2. Dirsekler vücut yanında dursun ve vücuttan dışarı doğru  açılmasın .
  3. Dirsekler  hareket sırasında ileri ve geri oynamasın.
  4. Harekete hafif ağırlıkla başlayın ve her sette biraz ağırlık ilave edin

Kol Egzersizler için ipuçları

Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kilo başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140 gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*