Makinede Karna Çekiş Sırt Egzersizi

Makinede Karna Çekiş Sırt EgzersiziMakinede Karna Çekiş Sırt Egzersizi

Makinede Karna Çekiş Sırt Egzersizi

Makinede Karna Çekiş Sırt Egzersizi nasıl yapılır. Rowing Machine denilen ve sadece Karna çekiş için yapılmış bu makinede yapılır. Makine Metal profil, Oturma platformu, kendinden aayarlanabilir ağırlıklı, halat ve mil üzerinde kayan sistemi olan bir makinedir.

Egzersiz Özeti

  1. Ana hedef: Sırt Kaslarını Çalıştırma
  2. Egzersiz Türü ; Birleşik
  3. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
  4. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
  5. Dinlenme Sürei : 1 dak.
  6. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
  7. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
  8. Gerekli Ekipmanlar : Rowing Machine
  9. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
  10. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi

Egzersiz Açıklaması

Egzersize Rowing Machine denilen makinenin oturma platformuna oturup ayakları basma yerine yaslıyoruz. “V” Şeklindeki kulpun iki yanında bulunan barı avuçlar  biribirine bakacak şekilde tutuphalatı hafifçe çekerek vücudu 90C açıyla durun.

Harekete nefes vererek halatı karn kaslarına doğru çekin ve göğüs kaslarını yukarı kaldırın ve bel çukur olsun bu sırada 10cm kadar omuzları geriye doğru götürün. Sonra derin bir nefes vererek yavaşça kolları gevşetin ve dirsekler düzelene kadar kolları bırakın. Bu bir tekrardır verilen tümm tekrarlarıbitirip seti tamamlayın

Hareket boyunca dikkat edilecek noktalar

Makinede Karna Çekiş hareketi hareketi boyunca bel kısmı hafifçe çukur olsun. Yine hareket boyunca göğüs ileride olsun gözünüzle karşıya bakın yere bakmayın.

Egzersizler için püf noktaları

Bacak, Omuz , Göğüs, Arka Kol, Pazu Ve Sırt Çalışmalarından önce hatta tüm çalışmalardan önce mutlaka ısınma egzersizleri ve germe egzersizleri yaparak kaslarınızı ısıtın. Isınma yapmadan çalışmaya başlamak kaslarınızda ve tendon bağlarınızda kalıcı hasarlara, ağrılara ve uzun süreli sakatlıklara neden olabilir. En iyi ısınma çalışacağınız kasları çok hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapılmasıdır.

Egzersize başlamadan önce yapacağınız harekete uygun küçük ağırlıklarla 30-40 tekrar veya boş vücut ağırlığıyla egzersizler yaparak çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını sağlayın. Bu çalışacağınız kas grubunun iyice ısınmasını ve sakatlanmaların önüne görmenizi sağlar ayrıca bu kaslara kan dolacağı için kaslarınızın daha iyi şişmesini sağlar.

Çalışan Sırt Kasları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*